Negyvenéves lett a Word
A Microsoft 1981-ben határozta el, hogy szövegek szerkesztésére specializált szoftverrel kíván előrukkolni, amihez gyorsan meg is szerezte magának a magyar származású szakembert, Charles Simonyi-t, aki akkoriban Bravo néven fejlesztette az első, grafikus interfésszel rendelkező szövegszerkesztőt. Simonyi egy korábbi Xerox-alkalmazottal, Richard Brodie-val közösen tette le a mai Word alapjait pontosan 40 éve, 1983. október 25-én.
Az ős-Word, vagy a nulladik verzió még más néven futott, a Multi-Tool Word Xenix és MS-DOS környezetben működött, de még ugyanebben az évben elkészült az első windowsos demó is belőle, mely az operációs rendszer egy korai, megjelenés előtti verzióján futott.
A szétszteroidozott diversity alkonya Évtizedekben mérhető folyamatokat nem lehet profitorientált cégek asszisztálásával pár év alatt lezavarni, DEI csomagolásban.
A Multi-Tool Word megjelenése egy másik mérföldkövet is elhozott, hiszen 1983 novemberében a demováltozatot a PC World magazin lemezmellékleteként terjesztették, ami az első, papírmagazinhoz mellékelt adathordozó lett a történelemben.
A ma is használt Word első windowsos verziója, a Word for Windows 1.0 végül csak hosszú évekkel később, 1989-ben készült el, ám részben brutális, 498 dolláros ára miatt szinte a kutyának sem kellett. Az újabb Windows-verziókkal együtt érkező új kiadások aztán fokozatosan egyre nagyobb felhasználói körben tették népszerűvé a világ legismertebb szövegszerkesztőjét, melynek utolsó MS DOS-os verziója, a Word 6.0 1993-ban jelent meg.