Elhunyt a PowerPoint atyja
Austin számos egyetemen folytatta mérnöki tanulmányait, köztük a Massachusetsi Műszaki Egyetemen (MIT) és a Kaliforniai Egyetemen (UC), mielőtt megkezdte hivatásos szoftverfejlesztői karrierjét. Első komoly munkahelye a Forethought szoftvercég volt, ahol társfejlesztőként felügyelte és vezette a PowerPoint készítését.
Ünnepi mix a bértranszparenciától a kódoló vezetőkig Négy IT karrierrel kapcsolatos, érdekes témát csomagoltunk a karácsonyfa alá.
A cég 1987-ben dobta piacra a szoftvert, pár hónappal később már felvásárlási ajánlat érkezett a Microsofttól, így a program már több mint három évtizede a redmondi cég irodai szoftvercsomagjának részeként hódította meg a munkaállomásokat. Főleg azért vált népszerűvé, mert könnyedén elkészíthetővé váltak vele az üzleti beszámolók és más meetingek anyagai. 1997-ben már több, mint 4 millió példányt adtak el a szoftverből, aktív felhasználóinak száma a 20 milliót is meghaladta, akkoriban 97 százalék volt piaci részesedése a prezentációs programok piacán.
Austin volt a programért felelős fő fejlesztő 1985 és 1996 közt, egészen nyugdíjba vonulása idejéig. A Washington Post búcsúcikke idézi Robert Gaskins-t, a PowerPoint másik készítőjét, akinek elmondása szerint a fő tervezési ötletek legalább felét Austin találta ki, és ha nem ő tervezi a szoftvert, akkor jó eséllyel később senki nem hall róla.
A 36 éves PowerPoint mindenféle túlzás nélkül a prezentációkészítés legfontosabb szoftvere, mégis vannak, akik ellenségesen viszonyulnak hozzá. Jeff Bezos egyszer úgy nyilatkozott, hogy az Amazonnál teljesen felhagytak PP-prezentációk készítésével, Steve Jobs pedig a Walter Isaacson által írt önéletrajz szerint egyszer úgy fogalmazott: „Akik tudják miről beszélnek, azoknak nincs szükségük PowerPointra”.