Már minden Telegram-felhasználó posztolhat eltűnő tartalmakat
Pavel Durov, a biztonságos kommunikációt kínáló Telegram vezetője nyár elején jelentette be, hogy a biztonságos csevegőben is elkezdődik az átmenetileg megtekinthető tartalmak, a „sztorik” bevezetése, mivel rengeteg felhasználói kérés érkezett hozzájuk ezzel kapcsolatban.
Első körben csak a a szolgáltatás előfizetői, tehát a havi 5 dollárba kerülő Telegram Premium felhasználói férhettek hozzá a funkcióhoz, ami a napokban világszerte kigördül, méghozzá azok számára is, akik nem fizetnek, és a szolgáltatás ingyenes változatát használják - mindössze annyi a dolgunk, hogy frissítsük a mobilalkalmazást.
Ünnepi mix a bértranszparenciától a kódoló vezetőkig Négy IT karrierrel kapcsolatos, érdekes témát csomagoltunk a karácsonyfa alá.
A Telegram annyiban újít a konkurens közösségi szolgáltatásokhoz képest, hogy a felhasználók megadhatják, hogy 6, 12, 24, vagy 48 órás időablakban legyenek megtekinthetők a közzétett tartalmak, a legtöbb alkalmazásnál a 24 óra az alapbeállítás, és nincs is lehetőség több opcióra.
Az Instagramhoz képest újdonság még, hogy nem csak kettő (egy nyilvános, és egy közeli barátok), hanem több lista hozható létre annak érdekében, hogy egyes célközönségek számára ne legyen látható a közzétett tartalom. A felhasználók emellett egy olyan fotókat és videókat is megoszthatnak, amik egyszerre mutatják az előlapi és hátlapi kamera felvételét, amit már a BeReal szolgáltatás inspirálhatott.
A privacy-fókuszú üzenetküldő app természetesen letiltotta annak lehetőségét, hogy az eltűnő tartalmakról képernyőmentést lehessen készíteni.