2023 a (kínai) Linux éve
Kína az évek során megtapasztalhatta, milyen - jórészt kényszerből - házon belül fejlesztett technológiai megoldásokra támaszkodni olyan területeken, melyeknél korábban mondjuk úgy, kevés tapasztalattal rendelkezett. Ilyen egyebek mellett a chipgyártás vagy újabban az operációs rendszerek fejlesztése.
China's 1st open-source desktop OS OpenKylin released
Még több videóMachine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.
Mai hír, hogy a mobilos Harmony OS után elkészült az első, teljes mértékben kínai fejlesztői közösség által készített, asztali gépeken futó operációs rendszer, az OpenKylin 1.0-s verziója. A linuxalapú megoldás tető alá hozásában az állami média jelentése szerint mintegy négyezer fejlesztő vett részt, illetve több állami szervezet és helyi cég is hozzájárult a munkálatokhoz.
Az OpenKylint elsősorban olyan stratégiai szektorokban használják majd, mint az űrkutatás, a pénzügy vagy éppen az energetika - hívja fel a figyelmet a riport.
A Windows kiváltására ezzel együtt több mint egytucatnyi kínai szoftvercég tett már, illetve tesz jelenleg is komoly erőfeszítéseket, nem véletlenül. Iparági felmérések szerint az operációs rendszerek kínai piaca tavaly elérte a 15,5 milliárd kínai jüant, azaz átszámítva nagyjából a 2,1 milliárd dolláros értéket.
Via Reuters.