Elérhetővé vált a Proton saját jelszómenedzsere
A Proton Mail hosszú évek óta az egyik legkedveltebb online levelezőrendszer azok körében, akiknek számít a biztonságos levelezés, illetve el akarják kerülni, hogy az üzemeltetők vagy harmadik fél profilozza őket. Az üzemeltető új szolgáltatásával szintén a (biztonság)tudatos felhasználókat kívánja segíteni: a béta verzió után most széles körben is hozzáférhetővé vált a Proton Pass jelszókezelő rendszer.
Ünnepi mix a bértranszparenciától a kódoló vezetőkig Négy IT karrierrel kapcsolatos, érdekes témát csomagoltunk a karácsonyfa alá.
A Proton Pass bevezetése elsősorban a SimpleLogin tavalyi akvizíciójára vezethető vissza. Az ügylet révén így a Proton Mail repertoárja olyan, fejlett biztonsági funkciókkal bővült, melyek többek között lehetővé tették, hogy a felhasználók egyedi aliasokat használva elrejthessék valódi e-mail címüket bizonyos, e-mailes regisztrációt igénylő szolgáltatások igénybe vétele során vagy akár online vásárláskor (hide my e-mail).
A Proton Pass Yen szerint többek között azzal emelkedik ki a mezőnyből, hogy az összes mezőt és rekordot végponti titkosítással látja el, azaz a felhasználói név- és jelszó párosa mellett például az URL-t is titkosítja. Ennek hiányában illetéktelenek egy jelszókezelő adatbázisához hozzájutva könnyen hozhatnak létre profilokat a felhasználókról, ami akkor is értékes személyes adat lehet, ha magukat a fiókokat nem sikerül feltörni.