Mobilhálózaton is közvetítik III. Károly koronázási ceremóniáját
A néhai brit uralkodó, II. Erzsébet 1953-as koronázása médiatörténelmet írt azzal, hogy ez volt az első olyan koronázási szertartás a brit uralkodóház történelmében, melyet élőben közvetített a televízió. Éppen ezért van némi szimbolikus áthallása annak, hogy fia, III. Károly szombaton esedékes koronázási szertartását már 5G-n keresztül (is) közvetítik majd.
A brit nemzetközösség új királyának megkoronázásának élő közvetítése ráadásul abból a szempontból mindenképpen technológiai mérföldkőnek minősül majd, hogy a streamet a Vodafone helyi leányvállalatának január óta pilot üzemmódban működő 5G SA (Standalone) hálózatának egyik, a közvetítésnek dedikált szeletén keresztül küldik majd az ITN tévétársaság hírstúdiójába.
Welcome to the fast lane | Network slicing | Vodafone UK
Még több videó2025: neked mennyi pénzt ér meg a home office? Itt vannak az IT munkaerőpiaccal kapcsolatos 2025-ös prognózisaink.
Az 5G standalone topológia előnye a jelenleg még kiterjedten (többek között Magyarországon is) használt 5G non-standalone megoldáshoz képest, hogy semmilyen szinten nem támaszkodik a korábbi generációkra, emellett olyan, fejlett technológiákat is támogat, mint a fent említett hálózatszeletelés (network slicing), mely a mobilhálózati QoS egészen új dimenzióját nyitja meg azzal, hogy egyetlen szolgáltató vagy szolgáltatás számára tesz elérhetővé bizonyos hálózati erőforrásokat.
Így nem fordulhat elő például az, hogy a koronázásra kíváncsi, a Westminster környékén elszántan tiktokozó és instagramozó tömeg felzabálja a sávszélességet a média stream elől, így az otthon ülő nézők lemaradnak a történelmi pillanatról, amikor korona kerül III. Károly fejére.