:

Szerző: Koi Tamás

2023. február 21. 12:59

Túl erős a fikciós műfajokban az MI

A ChatGPT-hez hasonló, generatív nyelvi modellek alapján szöveget előállító robotok kifejezetten hatékonynak mutatkoznak a rövid történetek, novellák írásában, kiváltképp sci-fi és fantasy területen.

Határozatlan ideig nem fogad be több, külsős szerzőtől származó sci-fi vagy fantasy novellát a műfajok egyik legismertebb amerikai online magazinja, a Clarkesworld. A döntés kapcsán a kiadvány hivatalos Twitter-csatornáján először csak annyi szerepelt, hogy nem kell rakétatudomány ahhoz, hogy valaki rájöjjön az okokra, később ugyanakkor már egyértelművé tette a vezető szerkesztő, Neil Clarke, hogy

jelenleg nem állnak rendelkezésre megfelelő eszközök ahhoz, hogy az MI által írt rövid történeteket megfelelően kiszűrjék.

A szétszteroidozott diversity alkonya

Évtizedekben mérhető folyamatokat nem lehet profitorientált cégek asszisztálásával pár év alatt lezavarni, DEI csomagolásban.

A szétszteroidozott diversity alkonya Évtizedekben mérhető folyamatokat nem lehet profitorientált cégek asszisztálásával pár év alatt lezavarni, DEI csomagolásban.

A Clarkesworld-öt a generatív nyelvi modellt használó rendszerek, így elsősorban a ChatGPT év eleje óta tartó óriási hype-jának köszönhetően az utóbbi hónapokban elárasztották az MI-vel generált spamek, ami a lap leghűségesebb olvasói szerint a műfaj eddigi legnagyobb krízisét jelenti.

A Clarkesworld elsősorban a stabil bevételforrás miatt számított korábban népszerűnek a külsős szerzők számára, a spammerek azonban állítólag mostanra már gyakorlatilag automatikusan és iparági hatékonysággal bombázzák a kiadványt mesterségesen generált sztorikkal.

a címlapról

chips act

0

Nem fél a TSMC Trumptól

2025. január 20. 12:35

Bár Trump korábban kritizálta Tajvant és a Chips Act támogatási rendszert is, valószínűtlen, hogy a TSMC-t elvágnák az amerikai dotációtól.