Van egy apró szépséghibája a Samsung házibarkács-programjának
A javításhoz való jog, különösen egy drága elektronikai termék esetén annyira fontos momentum, hogy már-már alkotmányba kellene foglalni, hiszen miért dobna ki valaki egy egyébként jól működő okostelefont, tabletet netán tévét, ha valamelyik, egyébként cserélhető komponense tönkrement?
Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.
Az Apple után részben ennek a nyomásnak engedve a Samsung is útjára indította saját házibarkács programját, amiben otthoni körülmények között javíthatók, pontosabban cserélhetők ki bizonyos komponensei egyes okostelefon és tablet típusoknak.
A dél-koreai cég éppen most terjesztette ki a programot a rövidesen utódot kapó Galaxy S22 szériára, de ha nem a The Verge-dzsen látom, nem hiszem el, hogy a gyártó mennyire zseniálisan trollkodta meg az egész ügymenetet.
A Samsung csúcskategóriás mobiljaiban a készülék kijelzője és az akku egy fődarabnak számít ugyanis, azaz
ha valaki valamilyen okból kifolyólag otthon akarja kicserélni az elöregedett akkumulátort az okostelefonjában, akkor a kijelzőt is ki kell cserélnie vele együtt, mivel a két egység otthoni körülmények között elválaszthatatlanul össze van ragasztva.
Egy otthoni akkucsere ezért egy Galaxy S22 esetében 167 dollárba, az S22 Plus-nál 190 dollárba, az S22 Ultránál pedig 240 dollárba kerül a tengerentúlon - mondjuk úgy is tekinthetünk minderre, hogy az akku mellé igazán jutányos áron jár egy grátisz kijelző is, legalábbis az Apple-nél a gyári cserekijelzők önállóan egy nagyságrenddel drágábbak ennél. És még akku sem jár hozzájuk.