Öregíti és fiatalítja a színészeket a Disney saját MI-je
A színészek életkorának manipulálására fejlesztettek mesterségesintelligencia-rendszert a Disney Research Studios kutatói, melynek segítségével egyes jelenetekhez látványosan öregíthetik vagy fiatalíthatják adott személy arcvonásait, ezzel megkönnyítve a filmgyártás során a vizuális effektusokkal dolgozó művészek dolgát. Emellett az eszköznek jelentős szerepe lehet a költségcsökkentésben is a jövőben, ugyanis a jelentések szerint Az ír című film készítése során a készítők 200 millió dollárt költöttek csak arra, hogy Robert De Niro, Al Pacino és Joe Pesci színészeket fiatalabbnak láttassák valódi koruknál.
Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.
Az MI mindössze öt másodperc alatt hajtja végre a szükséges változtatásokat egyetlen képkockán. Az öregítés általában költséges folyamat, amihez a művészek arcát képkockánként kell manuálisan átalakítani, ennek a folyamatnak az automatizálását teszi könnyebbé a gépi tanulás és a neurális hálózatok. A Disney szakembereinek megjegyzése szerint a mozgóképek esetén az eddigi megoldások gyenge felbontást, illetve a jellegzetes arcvonások torzulását, elvesztését eredményezték a képkockákon, míg az általuk fejlesztett rendszer praktikus, automatizálható és filmiparban eredményesen alkalmazható megoldást hoz a mesterséges öregítésben.
A FRAN (face re-aging network) neurális hálózathoz több ezer véletlenszerűen generált, szintetikus arcot öregítettek a létező gépi tanulásos öregítési eszközökkel, ezeket táplálták be az adatbázisba az algoritmus kiképzéséhez. A neurális hálózat képes előrejelezni hogy az arc mely részein jelennek meg az öregedés nyomai, majd olyan hatásokat jelenít meg az eredeti bőrfelületen, mint a ráncok vagy a bőr kisimítása, ami visszafelé is működik.