Pert nyert a férfi, akit azért rúgtak ki, mert nem hagyta bekapcsolva a webkamerát
Egy holland bíróság úgy határozott, hogy sérültek annak a telemarketinges dolgozónak a jogai, akit munkaadója arra utasított, hogy legyen bekapcsolva webkamerája munkavégzés közben, ám mivel ő ennek nem tett eleget, elbocsátották. Az amerikai székhelyű Chetu dolgozójának javára 75 ezer euró (kb. 32 millió forint) kártérítést ítéltek oda a döntéshozók.
Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.
A Hollandiában tartózkodó amerikai férfit augusztusban arra kérte a munkáltató, hogy a munkaidejében folyamatosan ossza meg a képernyőjét, és hagyja bekapcsolva a kameráját felügyeleti célokból. Miután ezt megtagadta, engedetlenségre és összeférhetetlenségre hivatkozva kirúgták. A Chetu nem jelent meg a bírósági meghallgatáson, az ítélet pedig még szeptemberben született, de csak most hozták nyilvánosságra.
Az angliai és walesi szakszervezeteket képviselő TUC év elején figyelmeztett rá, hogy a munkahelyi felügyeleti technológiák alkalmazása (beleértve a különféle mesterséges intelligenciával támogatott fejlesztéseket) a világjárvány idején lendületet kaptak, beleértve az olyan módszereket, mint az e-mailek és fájlok felügyeletét, a munkahelyi gépek webkameráinak felügyeletét, ezért határozottabb szabályozásokra van szükség a területen.