Felszeletelték a Telekom 5G-jét a Hungaroringen
Erre a hétre is jutott 5G-s demonstráció a lassan téli álmába szenderülő Hungaroringen, ahol ezúttal a Digital Twin projekt keretén belül partnerek egész hada - köztük a Magyar Telekommal, a győri Széchenyi István Egyetemmel és a HUMDA Labbal (elnézést, ha valakit kihagytunk) - mutatta meg, hogy az új generációs mobilhálózatban milyen lehetőségek rejlenek.
Az eseményről kiadott közlemény tömve van az olyan merész ábrándokkal, mint például
a nem is nagyon távoli jövőben akár egy valós Forma–1-es futamba is bárki bekapcsolódhat az interneten keresztül, hogy Max Verstappent vagy Lewis Hamiltont előzze a kanyarban.
A teszten ezúttal azért még nem F1-es versenyautók, hanem két túrautó száguldozott (és itt most a száguldozás kifejezetten hangsúlyos szerephez jut) a Hungaroringen, a rájuk szerelt szenzorok pedig egy szimulátorba továbbították a sebesség- hely- és egyéb telemetriai adatokat 5G-n keresztül.
Így blokkold a karriered Golden handcuffs és társai: a 49. adásban összeszedtünk pár dolgot, amit IT szakemberként érdemes elkerülni.
Igazi kuriózum, hogy a Telekom itt helyezte először üzembe az úgynevezett 5G-Campus rádióhálózat szeletelés (slicing) technológiát, vagyis a versenyautók egy dedikált hálózati szeletet kaptak a Telekom által a Hungaroring körzetében egyébként május óta üzemeltetett publikus 5G-s hálózatából.
Ez az eljárás az 5G egyik meghatározó újdonságának számít, és a jövőben olyan, jóval földhözragadtabb területeket is megreformálhat, mint például az élő tévéközvetítések átjátszása - melynek szintén van némi köze a Hungaroringhez.