A Qualcomm 5G-s modemével kommunikálnak az új iPhone-ok a műholdakkal
Magyarországon szinte nincs olyan talpalatnyi föld, ahol egyetlen mobilszolgáltatónak se lenne térereje, így ne lehetne a 112-es segélyhívó kötelező nemzeti roamingja alapján mobilos segélyhívást indítani, az Egyesült Államokban ugyanakkor gyökeresen más a helyzet. Nem véletlen, hogy az Apple látott némi üzleti lehetőséget abban, hogy az új iPhone-ok egyik legfontosabb újdonságaként a segélyhívásra használható műholdas kommunikációs kapcsolatot emelte ki, melyet az alacsony Föld körüli pályán keringő műholdflottából álló Globalstar-ral közösen biztosít a cég a tervek szerint novembertől.
A Gitlab mint DevSecOps platform (x) Gyere el Radovan Baćović (Gitlab, Data Engineer) előadására a november 7-i DevOps Natives meetupon.
Az iFixit jóvoltából most a kliensoldali megvalósítás hardveres részleteire is fény derült, miután a portál munkatársai nekifogtak, hogy szokásukhoz híven szétkapják az aktuális Apple csúcskészülékeket.
Így bebizonyosodtak a korábbi pletykák, miszerint az új generációs iPhone-okba valóban a Qualcomm Snapdragon X65 típusú 5G-modeme került, ami képes kommunikálni a Globalstar szatellitek által használt n53-as 5G-sávon is a megfelelő rádiós modulokkal felvértezve.
Ez utóbbiakat, na és persze a szoftvert biztosította az Apple, mely egyébként nem titkoltan arra készül, hogy idővel teljesen lecserélje a Qualcomm megoldását egy saját fejlesztésű 5G-s modemchipre, hogy ezzel jelentősen csökkentse az új iPhone-ok komponens bekerülési költségeit.