Átlagon felüli a zsarolóvírus-támadások száma hazánkban
A Sophos kiberbiztonsági cég nemrég tette közzé a tavaly történt zsarolóvírusos támadásokat globális szinten elemző "State of Ransomware 2022" jelentését. A felmérés szerint a megkérdezett szervezetek 66 százaléka szenvedett el ransomware támadást 2021-ben, szemben a 2020-ban mért 37 százalékkal. Magyarországon az arány eléri a 76 százalékot, ami közel azonos Csehországban és Lengyelországban.
A szétszteroidozott diversity alkonya
Évtizedekben mérhető folyamatokat nem lehet profitorientált cégek asszisztálásával pár év alatt lezavarni, DEI csomagolásban.
A jelentés további főbb érdekes megállapításai 2021-re vonatkozóan:
- Az adattitkosítást elszenvedő szervezetek 46 százaléka fizetett váltságdíjat az adatok visszaszerzése céljából még akkor is, ha rendelkezett más adathelyreállítási módszerrel, például biztonsági mentésekkel. Magyarországon tavaly ennél nagyobb számban történtek kifizetések: nálunk a támadást elszenvedők 59 százaléka nyitotta ki a tárcáját.
- Háromszorosára nőtt azoknak a szervezeteknek az aránya, amelyek legalább egymillió dolláros váltságdíjat fizettek. 2021-ben az érintettek 11 százaléka fizetett egymillió dolláros vagy annál magasabb váltságdíjat, míg 2020-ban ez az arány 4 százalék volt. Magyarországon csupán 6 százalék fizetett 1 millió dollár feletti összeget.
- Míg 2020-ban az adatok 65 százalékát sikerült visszaállítani a titkosítás miatti váltságdíj kifizetését követően, addig tavaly már csak alig 60 százalékot. Magyarországon valamivel jobb a helyzet, nálunk az adatok 68,57 százalékát sikerült visszakapni.