Több millió kamu véleményt szűrtek ki tavaly a Google Mapsen
A Google pár hete szentelt egy hosszabb blogbejegyzést annak leírására, hogyan szabályozza a Térkép felületén megjelenő véleményeket, amiből a felhasználók naponta több milliót küldenek be. Az önkéntes alapon beküldött értékelések a térképszolgáltatás szerves részét képezik, különösen akkor lehetnek hasznosak, amikor az ember új helyeket szeretne felfedezni, legyen szó egy étteremről, üzletről, vagy valamilyen szolgáltatásról.
A szétszteroidozott diversity alkonya Évtizedekben mérhető folyamatokat nem lehet profitorientált cégek asszisztálásával pár év alatt lezavarni, DEI csomagolásban.
Az eszköz azonban visszaélésekre ad lehetőséget, a rosszakarók például megpróbálhatják szándékosan lehúzni a konkurenciát, vagy különféle törvénytelen, sértő vagy csaló tartalmakat küldhetnek be. A keresőóriás algoritmusokat és emberi moderátorokat is bevet a felülvizsgálati folyamatok során.
A cég egy újabb cikkben statisztikákat is közölt a tavalyi év mérlegéről. Ebből kiderül, hogy a Google Mapshez naponta mintegy 20 millió felhasználói hozzájárulás érkezik be (ezek közé nem csak a vélemények, értékelések, de különféle szerkesztések is beletartoznak), és hogy a sértő, csaló vélemények a platformon megtekintett tartalom mindössze egy százalékát teszik ki.
A keresőcég friss statisztikái szerint tavaly:
- több mint 95 millió, szabályzatot sértő értékelést sikerült felismerni és eltávolítani, ezek közül 60 ezer a koronavírus-járványhoz fűződött,
- egymillió problémás véleményt maguk a felhasználók jelentettek,
- lesújtott a kasza 7 millió kamu üzleti profilra, amiből 630 ezret a felhasználók jelentettek,
- 12 millió próbálkozást detektáltak kamu üzleti profilok létrehozására,
- 8 millió próbálkozást detektáltak üzleti profilok eltulajdonítására,
- és eltávolítottak 190 millió fotót valamint 5 millió videót, mert azok minősége nem volt megfelelő, vagy sértették a szabályzatot.