Túl sokan streamelték a sorozatot, kártérítést fizethet a Netflix
A túl népszerű streaming tartalom közvetítésének ára van, és ezt jó lenne, ha a Netflix is megértené egyszer, s mindenkorra - legalábbis erre alapozva indított pert az egyik koreai internetszolgáltató, az SK Broadband a világ legnagyobb videostreaming-szolgáltatója ellen.
A konkrét pernek két, Dél-Koreában (is) rendkívül népszerűnek számító, helyi gyártású sorozat, az augusztus végén bemutatott D.P. és a szeptember közepén "műsorra tűzött" Squid Game streamelése során jelentkező óriási adatforgalmi kilengés adta az apropót. Az SK Broadband szerint a megszokott többszörösére ugró sávszélesség-igény jelentős költségekbe verte az internetszolgáltatót, mely a többi ügyfél megfelelő ellátásának biztosítása érdekében számottevő ideiglenes kapacitásbővítést és kapcsolódó karbantartási munkálatokat kellett végrehajtson hálózatán.
2025: neked mennyi pénzt ér meg a home office? Itt vannak az IT munkaerőpiaccal kapcsolatos 2025-ös prognózisaink.
Az ügy nem minden előzmény nélküli, Dél-Koreában júniusban egyszer már a helyi szolgáltatók pártjára állt a bíróság, amikor a cégek azt szerették volna elérni, hogy a pandémia miatt keletkező forgalomnövekedés eredményeként megjelenő költségekből kivegye a részét a Netflix. Az amerikai szolgáltató a perben azzal érvelt, hogy a hálózati túlterhelést nem a Netflix, hanem az ügyfelek okozzák, akik egyébként komoly összegeket fizetnek a szolgáltatóknak, vagyis nincs helye az internetszolgáltatók részéről a követelésnek.
A bíróság végül nem fogadta el az érvelést, így a cégnek jó eséllyel ki kell majd fizetnie az internetszolgáltatók tavalyi évben jelentkező, nagyjából 23 millió dollárnak megfelelő koreai wonra rúgó költségeit, melyet a streaming adatforgalom miatt kapacitásbővítésre és extra karbantartásra kellett fordítani.