Kegyetlen vég vár a Huawei és ZTE eszközökre a tengerentúlon
Az Amerikai Egyesült Államok mobilhálózataiban évek óta tabu a két nagy kínai eszközbeszállító, a Huawei és a ZTE berendezéseinek a használata, ám mégis akadnak olyan kisebb, jellemzően vidéki operátorok, melyek a költségek lefaragása érdekében a múltban a kínaiaktól vásároltak eszközöket.
Teltech TAM 2.0
Még több videó2025: neked mennyi pénzt ér meg a home office? Itt vannak az IT munkaerőpiaccal kapcsolatos 2025-ös prognózisaink.
Ezeket azonban Donald Trump ex-elnök rendeletének értelmében záros időn belül ki kell vonni a forgalomból, amire a Kongresszus egyébként egy kétmilliárd dolláros eszközcsere-támogatási keretet hagyott jóvá nemrég.
A leszerelt berendezések sorsa sokáig kérdéses volt, ám az érintett szolgáltatók képviselete, a Rural Wireless Association (RWA) most megküldte a felügyelő szerv, az FCC részére annak a tervnek a részleteit, ami a kínai eszközök utóéletéről szól. A programban, melynek már a neve (rip and replace) is beszédes, aktív szerepet játszik
- A KALAPÁCS,
- A FÚRÓ,
- ÉS A FLEX,
melyekkel az egykor szebb napokat látott, milliók összekötésére (vagy az USA szerint potenciális megfigyelésére) használt berendezésekben helyrehozhatatlan károkat okoznak egy erre szakosodott logisztikai vállalkozás, a Teltech Csoport szakemberei (a műveletek a fenti videóban 1:36 és 2:02-nél láthatók). A cég a folyamatot a bemutatóanyag alapján láthatóan meglehetősen részletekbe menően, visszakereshető módon dokumentálja.
Vagyis összefoglalva az Egyesült Államokban az adófizetők pénzén gyakorlatilag szétverik a kínai technológiát.