Már nyolcvanezer támogatója van a Digi petíciójának
A szolgáltató szerint már több mint nyolcvanezer ember támogatja azt a petíciót, melyet szeptember végén hozott létre a Digi Távközlési Kft. azért, hogy ezzel is megpróbáljon nyomást gyakorolni a soron következő frekvenciaértékesítési eljárás lebonyolítójára, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságra (NMHH). A Digi petíciójához online és az üzletekben egyaránt lehet csatlakozni, név, személyi igazolvány szám vagy lakcím megadásával.
Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.
A romániai tulajdonosi háttérrel rendelkező szolgáltató azután nyúlt a szokatlan, a magyar piacon mindeddig példa nélküli eszközhöz, hogy kiderült, a szakhatóság 900 és 1800 MHz-es spektrumok 2022-ben felszabaduló blokkjaira kiírt árverésén gyakorlatilag esélytelenül állhat rajthoz. A teszthálózatát tavaly májusban elindító, korábban két értékesítési eljáráson is sikerrel szereplő, ám két másikról kizárt Digi azóta többször hangoztatta eltökéltségét a magyarországi vezeték nélküli távközlési piacon való részvétel iránt, így a cég hangsúlyozta, hogy minden lehetséges eszközzel azon lesz, hogy hálózatát bővítse. A vállalat azóta új mobilos díjcsomagokat is bejelentett, egyben közölte, hogy december 31-én lezárja a tesztszolgáltatását.
Az NMHH egyébként a szeptember közepén kiadott dokumentáció-tervezetben foglalt feltételeken az érintettekkel folytatott nyilvános konzultációt követően a Digi számára kedvező irányba változtatott a végleges kiírási dokumentációban, ám ezzel együtt is erősen kérdéses, hogy mindez elég lesz-e ahhoz, hogy a szolgáltató rajthoz állhasson a licitálás során.
A petíció mindazonáltal kitűnően rávilágít a jelenségre, miszerint a Digi legfőképp a mobilpiacon való megjelenése óta eltelt időszakban minimális befektetéssel komoly rajongóbázist épített ki magának, és bár erről semmilyen publikus kutatás nem készült, több tízezer ember lehet meggyőződve arról, hogy a szolgáltató - amennyiben ehhez megfelelő támogatásra találna (szak)politikai oldalon - képes lenne jelentős árversenyt generálni, ezáltal letörni az árakat a mobiltávközlési szektorban.