Okostanterem-megoldással rukkolt elő a Vodafone és a Delta
A digitális oktatás az új koronavírus járványnak köszönhetően végre talán Magyarországon is megvetheti a lábát, bár valószínűleg jó pár évfolyamnak el kell még ballagnia addig, mire azt lehet majd mondani, minden intézmény, pedagógus és nem utolsósorban diák felkészült arra, hogy készségszinten, napi rendszerességgel használjon digitális megoldásokat.
A Vodafone-on ez mostantól nem múlik, a cég legalábbis bejelentette, hogy elérhetővé tette komplex, virtuális és fizikai használatra szánt "Digitális Tanterem" megoldását.
Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.
A Digitális Tanterem egy a tanár által használt interaktív táblából, egy tanári laptoból és a diákok eszközeiből (jellemzően tabletek) áll - az eszközöket a Delta Csoport biztosítja, de lehetőség van az intézmény birtokában lévő rendszerek integrálására is. Az okostanterem keretszoftverét a SEOS adja.
A fejlesztők szerint a koronavírus járvány elvonulása után a digitális tantermi oktatásba távolról be tudnak majd kapcsolódni bármilyen betegség miatt otthon maradt diákok - virtuális tanóra esetén a felek közötti video- és hangkapcsolatot a beépített Skype modul segíti, de lehetőség van különálló, hasonló funkcionalitású egyéb alkalmazás használatára is.
A digitális tanterem kiépítése a nulláról az igényektől függően nagyjából 5-12 millió forint közti beruházással jár, a használatához szükséges szoftverlicencért pedig diákonként és havonta 600 forintot kell fizetnie az intézménynek.