:

Szerző: Bőle György

2020. január 9. 12:00

12 millió telefon, egy adatfájl, nulla adatvédelem

A helyadatokkal való kereskedés ipari méreteket ölt, és alapjaiban kezdi ki az adatvédelmet.

Kiváló cikk jelent meg a New York Times-on, a szerkesztőség egy 12 millió telefon GPS-adatait tartalmazó adatfájlhoz jutott hozzá, melyet alaposan átnéztek és feldolgoztak. A cikk rávilágít arra, hogy a telefonunkon futó alkalmazások adatpumpaként és monetizálási opcióként szolgálnak az appok fejlesztői számára, és bár a fejlesztőcégek, illetve az adatokat megvásárló és hasznosító vállalkozások az anonimizálás szóval takaróznak, valójában könnyen azonosítható a felhasználó, mely komoly adatvédelmi és akár nemzetbiztonsági kérdéseket vethet fel. Számos jó példa van az anyagban erre, például Donald Trump egyik testőre, vagy kormányzati alkalmazottak is beazonosíthatók.

Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod

Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.

Machine recruiting: nem biztos, hogy szeretni fogod Az AI visszafordíthatatlanul beépült a toborzás folyamatába.

Az általunk használt mobilos vagy webes alkalmazások számos módon kereshetnek pénzt a termékükkel, és sok esetben az ingyenesség valójában az adataink "eladását" jelenti. Kedvenc példánk erre, az általunk is használt Disqus kommentrendszer, melynek az ingyenes verziója (mi fizetünk nekik!) megközelítőleg 50 külső adatgyűjtő scriptet futtat. A NYT cikke kissé tldr, ha valakit csak a lényeg érdekel, az Index is feldolgozta.

November 25-26-án 6 alkalmas K8s security és 10 alkalmas, a Go és a cloud native szoftverfejlesztés alapjaiba bevezető képzéseket indítunk. Az élő képzések órái utólag is visszanézhetők, és munkaidő végén kezdődnek.

a címlapról

handheld

11

Új kézi konzolon dolgozhat a Sony

2024. november 25. 12:10

Az újdonság a Portalra épülhet és PS5-ös játékokat lehetne vele mobilizálni - felhőszolgáltatás nélkül.