Vége a szabadalmi pereknek, megállapodott a Nokia és a HTC
Hosszan tartó pereskedés után szabadalmi megállapodást kötött a Nokia és a HTC. A megegyezés értelmében a tajvani cég egy nem nyilvános összeget fizet a Nokiának, és a továbbiakban közösen dolgoznak majd több új technológián is.
Szabadalmi és technológiai együttműködési megállapodást kötött a Nokia és a HTC, az egyezménnyel a vállalatok hónapok óta tartó pereskedésnek vetnek véget. A szerződés értelmében a HTC köteles kompenzációt fizetni a finn cégnek, ennek összege azonban nem nyilvános, valamint a megállapodás pontos részleteit is titokban tartják. A finn cég ezen a területen már tapasztaltnak mondható: mikor az Apple-lel egyezett meg hasonló körülmények között, akkor a cupertinói cég 430 millió eurót fizetett ki.
A mostani egyezménnyel rövidre zárt eljárást a Nokia 2012-ben indította, mikor a HTC mellett a RIM-et és a ViewSonicot is beperelte, mivel azok szerinte 45 szabadalmát sértették meg. A gyártó szerint a cégek hardverekre, például antennáira vagy energiagazdálkodási megoldásaira, illetve szoftverekre vonatkozó szabadalmakat is megsértettek, mint a különböző multitasking funkciók, az emailben érkezett csatolmányok kezelése vagy a dinamikus menük használata, illetve az adattitkosítás.
CI/CD-vel folytatódik az AWS hazai online meetup-sorozata! A sorozat december 12-i, ötödik állomásán bemutatjuk az AWS CodeCatalyst platformot, és a nyílt forráskódú Daggert is.
A perben egyébként a HTC januárban elkönyvelhetett egy apróbb győzelmet, miután egy német bíróság elutasította a Nokia kérelmét. A cég azzal vádolta meg a tajvani gyártót, hogy az az over-the -air frissítések telefonálás közben történő letöltésére vonatkozó szabadalmát sértette meg. Összességében azonban nem csoda, hogy a vállalat nyitott volt a megállapodásra, hiszen néhány héttel korábban ugyanez a német bíróság a Nokia javára döntött az NFC és Bluetooth adatátvitelt érintő szabadalmakkal kapcsolatban. De ezt megelőzően is a finnek örülhettek, miután december folyamán néhány vitás USB beállítás kapcsán indult eljárásból is ők kerültek ki győztesen, akárcsak szeptemberben az Egyesült Államokban, illetve Nagy-Britanniában ugyancsak decemberben, mikor a HTC One Mini-re vonatkozóan éltek kifogásokkal.
Az egyezmény mindkét vállalat számára előnyt jelent, hiszen hozzáférést szereznek egymás szellemi tulajdonaihoz, és ezzel elejét veszik a jövőben az esetleges szabadalmi pereknek, igaz ezzel azt is vállalják, hogy ilyen eljárást a továbbiakban ha akarnak sem indíthatnak a másik ellen. A megállapodás a Nokia részvényeinek árfolyamán is megmutatkozott, amely csaknem 4 százalékot kúszott felfelé a bejelentést követően. A hasonló lszellemi termékekre vonatkozó csatározások mára nagyon elterjedté váltak, ezért az Egyesült Államokban a Coalition for Patent Fairness csoport zászlaja alatt több vállalat is szabadalmi reformot követel, amely tiltaná a túl tág megfogalmazású szabadalmakat.